آشنایی با انواع کارتن ۳ لایه و ۵ لایه

سرفصل ها

 

آشنایی با ۱۰ نوع کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه برای بسته های حمل و نقل و اسباب کشی

کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه یکی از مهمترین دستاورد های تاریخ بشریت هستند ، اما به معنای واقعی کلمه ، بنیان یا اصطلاحاً ستون فقرات صنعت بسته بندی محسوب می شوند.

به عنوان یک خرده فروش یا عمده فروش و یا حتی کسی که گهگاهی به کارتن اسباب کشی یا اثاث کشی نیازمند است ، می توانید از انواع کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه ها به نفع خود و در جریان کسب و کار خود استفاده کنید

خرید کارتن سه لایه در سایت کارتن ارزان

 

شما می توانید با قرار دادن طرح های لوگوی کسب و کار خود و یا تبلیغاتتان بر روی کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه بسته بندی ، توجه مخاطبان و مشتریان را به محصول خود جلب کنید.

نه تنها این ، بلکه می توانید برای مصرف کنندگان خود نیز از این طریق پیام ارسال کنید و احساس آنها را در مورد برند خود از طریق بسترهایی نظیر نظرسنجی پیامکی جویا شوید.

انواع کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه در اشکال ، اندازه ها ، مواد و حتی رنگ های مختلفی وجود دارد. موارد زیر برخی از انواع کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه هایی هستند که برای حمل و نقل بسته ها  استفاده می شوند.

 

۱.   کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه تاشو

این نوع کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه ,ک جزو کارتن ارزان قیمت محسوب می شود  که در صنعت بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد

. زمانی بود که کارتن های تاشو فقط برای بسته بندی کالاهای گران قیمت مورد استفاده قرار می گرفتند ، اما با گذشت زمان ، این مساله تغییر کرد.

کارتن های تاشو اکنون توسط اکثر شرکت ها برای ایمن سازی و حمل ایمن بسته های خود به مصرف کننده استفاده می شوند.

این نوع از کارتن ها متداول ترین و محبوب ترین کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه مورد استفاده در صنعت حمل و نقل است زیرا استفاده از آنها آسان است و مهر و موم می شوند.

کارتن های تاشو در صورت عدم استفاده می توانند فروریخته و درصورت نیاز به استفاده ,مجدداً مونتاژ  می شوند. آنها برای حمل اقلام سبک مانند کفش ، کنسرو و لباس ایده آل هستند.

۲.کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه سخت و محکم

اگر به دنبال بسته بندی با دوام و محکم تر برای محصول خود هستید ، این انوع کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه محصولی است که باید آن را تهیه کنید. کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه سفت و سخت از مواد محکم ساخته شده است.

. به همین دلیل است که نمی توان آن را به راحتی درهم شکست

. بیشتر اوقات ، یک کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه سفت و محکم همراه با یک بسته بندی جداگانه ساخته شده از پارچه ، چرم یا کاغذهای زیبا است ، اما همه آنها مشمول این امر نیستند. این باعث افزایش جذابیت , مخصوصاً برایمصرف کننده ها می شود.

کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه های سفت و سخت بیشتر برای محصولات گران قیمت مانند تلفن های همراه و سایر لوازم الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرند که حتما شما هم در هنگام خرید اینگونه لوازم به کیفیت کارتن بسته بندی آن توجه کرده اید. آنها به شما این امکان را می دهند تا وسایل سنگینی را که نیاز به پشتیبانی  و حتی بیمه بیشتری را دارند با خیال آسوده تری حمل کنید.

۳. کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه ای راه راه

اگر محصولی که قصد حمل آن را دارید بیش از حد سنگین است تا بتوان آن را در یک کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه سفت نگه داشت ، یک کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه موج دار درست این کار را برای شما خواهد کرد.

زیرا این نوع کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه با استفاده از مقوا راه راه ساخته می شوند. وقتی روی کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه سنگین روی هم چیده می شوند یا روی هم انباشته می شوند ، آنها همچنان استحکام خود را حفظ می کنند.

از آنجا که این نوع کارتن ها  از آسیب دیدن کالاها جلوگیری می کنند بسیار محبوب هستند . آنها همچنین برای انتقال از یک خانه یا دفتر به خانه دیگر استفاده می شود. که این نوع کارتن همان کارتن اسباب کشی یا همان کارتن اثاث کشی هم محسوب می شود.

۴.  کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه با همپوشانی کامل

فلپ های بیرونی این کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه کاملاً با عرض کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه همپوشانی دارند. که این  امر کارتن را محکم و مقاوم می کند. همچنین به شما سطحی می دهد که می توانید برای چاپ چند طرح زیبا  و لوگوی شرکتتان روی آن و در نهایت بهبود تصویر محصول از آن استفاده کنید.

کارتن سه لایه فقط در سایت کارتن ارزان

 

۵.کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه رول با انتهای تاک

می توانید این نوع کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه را فقط تا بزنید. و نیازی به استفاده از چسب نیست. این نوع کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه برای حمل محصولات خرده فروشی مانند مواد غذایی مثل پیتزا و یا شیرینی بسیار مناسب هستند.

این  کارتن ها همچنین می تواند به روش های منحصر به فردی برای جلب نظر مشتری سفارشی شود.

به عنوان مثال ، برای طراحی کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه بسته بندی محصولات مانند شیرینی ، قسمت بالای کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه را شفاف کنید. به این ترتیب ، شیرینی در واقع می توانند خودشان را بفروشند  و جاذبی برای جلب نظر مشتری ها باشند.

۶.کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه تلسکوپی

این نوع کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه دارای دو قطعه است که می توانند از هم جدا شوند.  و دارای دو قسمت پایه و درب می باشد . این نوع کارتن ها معمولاً  بیشتر برای ارائه محصولات پیشرفته مانند فن آوری استفاده می شوند و احساس پیچیدگی را به مخاطبان القاء می کنند.

۷.کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه های تاشو

این محصول یا همان کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه  محصولی مفید برای ارسال محصول شما است که حتماً این نوع کارتن ها را در قالب پک های اموزشی کنکوری که توسط موسسات کنکوری فروخته می شوند دیده اید.

این  کارتن گزینه های مختلفی برای انتخاب به مخاطبان می دهد که باعث برجسته شدن محصول شما می شود. کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه های تاشو به شما کمک می کنند تا در هزینه حمل و نقل صرفه جویی کنید. آنها همچنین نیاز به فضای ذخیره سازی کارتن را از بین می برند.

۸.کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه شانه ای

این نوع دیگری از کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه سفت و سخت است که درب و پایه با آن تماس برقرار نمی نمایند. این امر باعث می شود شما یک قسمت میانی داشته باشید که به شانه معروف است. این جایی است که محصول قرار می گیرد. شما می توانید با استفاده از رنگ هایی که با شانه در پایه و درب تضاد دارند ، بسته بندی را جالب نشان دهید و آن را از سایر محصولات موجود در بازار متمایز نمایید.

۹.کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه شکاف دار منظم

این نوع کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه در صنعت بسته بندی استاندارد محسوب می شوند . فلپ های یک ظرف شکاف دار معمولی از نمره تا لبه دارای همان طول هستند. این کاارتن ها برای حمل اقلام سبک و کوچک به صورت جداگانه عالی هستند. با این حال ، از نظر شخصی سازی ، چیزهای زیادی ارائه نمی دهد زیرا شما فقط می توانید طراحی خارجی و چاپ را تغییر دهید.

۱۰.کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه میلر

این نوع  کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه مخصوص ارسال نامه پستی و محصولات کوچکتر طراحی شده است که اگر برای ارسال مرسوله به اداه پست مراجعه کرده ابشید حتما این نوع کارتن را مشاهده کرده اید.. همانطور که از نام آن پیداست ، آنها به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی در کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه  نامه قرار می گیرند و تحویل کالا را برای مصرف کننده آسان می کنند.

جمع بندی:

کارتن سه لایه

کارتن پنج لایه

این کارتن ها فقط برخی از انواع کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه  هستند که می توانید برای حمل بسته های خود از انها  استفاده کنید. اکنون می توانید آگاهانه تر در مورد نوع کارتنی که قصد استفاده از آن را دارید تصمیم گیری کنید چرا که بسته به نوع کار شما هر نوع کارتنی طیف خاصی از  خدمات را پوشش می دهد و به شما کمک می کند تا بتواند کارتن مناسب و یا کارتن ارزان  قابل استفاده برای خدمت خود را حتی به صورت کارتن اسباب کشی و یا کارتن اثاث کشی پیدا کنید.

البته این نوع کارتن ها که در بالا بدانها اشاره شد فقط بخشی از کارتن های ساخته شده در صنعت کارتن سازی محسوب می شوند که البته بیشتر از سایر کارتن های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر شما هم با کارتن خاصی آشنایی دارید که در لیست فوق از آن چشم پوشی شده است می توانید آن را با ما در میان بگذارید.

 

منبع: http://incubar.net/10-types-of-boxes-for-shipping-packages